چگونه میتوان یک بلاگر بزرگ شد؟(بخش دوم)

نظر به استقبال بی نظیر امت شهید پرور از پست قبلی -که پاشنه در وبلاگ این حقیر رو از جا در آوردن و هی کامنت پشت کامنت... ای میل پشت ایمیل- و در راستای اشاعه فرهنگ وبلاگ نویسی ، خودو رو موظف میدونم که بقیه رمز و راز بلاگر معروف شدن و براتون فاش کنم:

٣- هر وقت پا داد و راه داشت و خلاصه هرجور میتونین باید به آدمای گنده گیر بدین.. مخصوصا زوم کنین رو کسایی که اینروزا همه جا حرفشونه و موضوع محافل روشنفکری یا فمینیستی یا حقوق بشری ان. این گیر دادن البته صرفا با بار منفی کلمه استفاده نمیشه بلکه بنا به موقعیت باید از فلان ادم یا فلان جریان حمایت کنین و یا محکومش کنین. مثلا مهم نیست که اسم این یارو حسین درخشان و تا حالا نشنیدین و نمیدونین الان کجاست و واسه چی، فقط یه جوری موضع گیری کنین که با مال بقیه فرق داشته باشه- یه کم وقت صرف کنین که بفهمین دیگرون چی نوشتن- یا منتظر باشین ببینین کی و کجا میخوان کسی و اعدام کنن، بدو بدو باید یه پست در محکوم کردن اعدام کننده و دفاع از اعدام شونده بذارین.

اگه میبینین سر در آوردن از این موضوعات سخته و حالشو ندارین ناامید نشین! به جای پست میتونین لیستی از لینک درست کنین که حکایت از این داره که مردم چی میگن! (آهان.... الان دارم مرحله چهارم و لو میدم)

۴-سعی کنین هر پستی که مینویسین اقلا ١٧-١٨ تا لینک به اره و اوره و سرکار خانوم شمسی کوره توش باشه! اینجوری با یه تیر هف هش ده تا نشون زدین چون اولا ملت همیشه در صحنه وقتی لینک مطلبشون و تو وبلاگ شما میبینن کلی حال میکنن و تا عمر دارن مرید مرام وبلاگی شما میشن، دوما اینجوری دیگه نیازی نیست فسفر بسوزونین و به مغزتون واسه خلق یه مطلب فشار بیارین.

احتیاط واجب در این مرحله اینه که لینک های شما باید همه جور مطلبی و پوشش بده . از دستور شیرینی پزی گرفته تا قتل عام الجزایر... از نقد ادبی گرفته تا سفرنامه. مطالب مربوط به پزشکی و خانه داری و آموزش گل چینی هم طرفدار خودش و داره که البته از این مرحله به بعد میتونین همه این اقشار مختلف و طرفدار خودتون بدونین!

تا اینجای کارو اگه به سلامت پشت سر گذاشته باشین میتونین کم کم خودتون و یه بلاگر معروف بدونین اما این نکته ای که الان میخوام بگم، از همه این نکات گهر بار، گهربارتره! تازه به جز وبلاگ نویسی تو خیلی جاهای دیگه هم به درد میخوره -مثلا حمالی، شوفری جاروکشی بقالی....- نخیر! نمیخوام بگم که زبان انگلیسی تون و تقویت کنین یا مطالعه تون و زیاد کنین، با این کارا ممکنه یه بلاگر خوب بشین که نوشته هاش ارزش خوندن داره اما هرگز یه بچه معروف وبلاگستانی نمیشین و هدف در این پست فقط معروف شدنه.

۵-سعی کنین با قوی ترین چسبی که سراغ دارین خودتون و به بچه معروفای دیگه بچسبونین! باید فهرست دوستان و یا وبلاگهای مورد علاقه تون تا جایی که ممکنه تو یه صفحه جا نشه... هر چی نوارشو بکشن کش بیاد و تموم نشه. لازم نیست اونا واقعا دوستای شما باشن، شما به این وسیله مدیونشون میکنین و علاوه بر اون اینجوری وانمود میکنین که خیلی ها رو تو وبلاگستان میشناسین. و لابد خیلی ها هم شما رو میشناسن!  فقط در این صورته که بچه معروف قبلی ترغیب میشه لینک شما رو تو وبلاگش که لابد متری ١٠ ملیون معامله میشه بذاره و اون وقته که دیگه نانکم فی الروغن! 

اما اگه بچه معروف کذایی با دیدن لینکش تو وبلاگتون مجاب نشد که دینش رو به شما بپردازه از رو نرید.... روزی بیست تا کامنت براش بذارین و تو همه دعواهایی که تو کامنت دونیش در جریانه حضور فعال داشته باشین و هی قربون صدقه اش برین.

اگه اینم جواب نداد سعی کنین برین رو مخش... بهش توهین کنین و هی تو وبلاگ خودش ضایش کنین. اینجوری به دشمن سر سخت اون بابا تبدیل شدین - که قطعا خودشم پیش از شما همه این مراحل و طی کرده- و طبق آخرین مد های وبلاگستان مردم لینک دشمنای سرسختشون و حتما میذارن تو وبلاگ مبارکه!

......................

ادامه دارد

/ 1 نظر / 20 بازدید
بزرگ

آخ ، آخ ... دیدی این مطلب رو نشد داغ داغ بخونم . امان از بی اینترنتی ...