ناگهان روزی می آید / که سنگینی رد پاهایم را / در درونت حس کنی / رد پاهایی که دور می شوند / و این سنگینی / از هر چیزی طاقت فرساتر خواهد بود

.: نقطه آبي :.

پنجشنبه ٢۸ آذر ۱۳۸٧
تولدم مبارک!!!!!!!!!

دیدی بازم بیست آذر گذشت و من یادم رفت تولد وبلاگم و به عموم مسلمانان جهان خصوصا شیعیان تبریک بگم؟

 فک کنم ۶ سال گذشت....

¤ نوشته شده توسط مرجان در ساعت ۱٢:٥۱ ‎ب.ظ

ارسال به : Balatarin Donbaleh Cloob Mohandes Delicious Stumbleupon Friendfeed Twitter Facebook Greader Addthis to other
..........................................................................پیامهای دیگران ()


پنجشنبه ٢۸ آذر ۱۳۸٧
چگونه میتوان یک بلاگر بزرگ شد؟(بخش دوم)

نظر به استقبال بی نظیر امت شهید پرور از پست قبلی -که پاشنه در وبلاگ این حقیر رو از جا در آوردن و هی کامنت پشت کامنت... ای میل پشت ایمیل- و در راستای اشاعه فرهنگ وبلاگ نویسی ، خودو رو موظف میدونم که بقیه رمز و راز بلاگر معروف شدن و براتون فاش کنم:

٣- هر وقت پا داد و راه داشت و خلاصه هرجور میتونین باید به آدمای گنده گیر بدین.. مخصوصا زوم کنین رو کسایی که اینروزا همه جا حرفشونه و موضوع محافل روشنفکری یا فمینیستی یا حقوق بشری ان. این گیر دادن البته صرفا با بار منفی کلمه استفاده نمیشه بلکه بنا به موقعیت باید از فلان ادم یا فلان جریان حمایت کنین و یا محکومش کنین. مثلا مهم نیست که اسم این یارو حسین درخشان و تا حالا نشنیدین و نمیدونین الان کجاست و واسه چی، فقط یه جوری موضع گیری کنین که با مال بقیه فرق داشته باشه- یه کم وقت صرف کنین که بفهمین دیگرون چی نوشتن- یا منتظر باشین ببینین کی و کجا میخوان کسی و اعدام کنن، بدو بدو باید یه پست در محکوم کردن اعدام کننده و دفاع از اعدام شونده بذارین.

اگه میبینین سر در آوردن از این موضوعات سخته و حالشو ندارین ناامید نشین! به جای پست میتونین لیستی از لینک درست کنین که حکایت از این داره که مردم چی میگن! (آهان.... الان دارم مرحله چهارم و لو میدم)

۴-سعی کنین هر پستی که مینویسین اقلا ١٧-١٨ تا لینک به اره و اوره و سرکار خانوم شمسی کوره توش باشه! اینجوری با یه تیر هف هش ده تا نشون زدین چون اولا ملت همیشه در صحنه وقتی لینک مطلبشون و تو وبلاگ شما میبینن کلی حال میکنن و تا عمر دارن مرید مرام وبلاگی شما میشن، دوما اینجوری دیگه نیازی نیست فسفر بسوزونین و به مغزتون واسه خلق یه مطلب فشار بیارین.

احتیاط واجب در این مرحله اینه که لینک های شما باید همه جور مطلبی و پوشش بده . از دستور شیرینی پزی گرفته تا قتل عام الجزایر... از نقد ادبی گرفته تا سفرنامه. مطالب مربوط به پزشکی و خانه داری و آموزش گل چینی هم طرفدار خودش و داره که البته از این مرحله به بعد میتونین همه این اقشار مختلف و طرفدار خودتون بدونین!

تا اینجای کارو اگه به سلامت پشت سر گذاشته باشین میتونین کم کم خودتون و یه بلاگر معروف بدونین اما این نکته ای که الان میخوام بگم، از همه این نکات گهر بار، گهربارتره! تازه به جز وبلاگ نویسی تو خیلی جاهای دیگه هم به درد میخوره -مثلا حمالی، شوفری جاروکشی بقالی....- نخیر! نمیخوام بگم که زبان انگلیسی تون و تقویت کنین یا مطالعه تون و زیاد کنین، با این کارا ممکنه یه بلاگر خوب بشین که نوشته هاش ارزش خوندن داره اما هرگز یه بچه معروف وبلاگستانی نمیشین و هدف در این پست فقط معروف شدنه.

۵-سعی کنین با قوی ترین چسبی که سراغ دارین خودتون و به بچه معروفای دیگه بچسبونین! باید فهرست دوستان و یا وبلاگهای مورد علاقه تون تا جایی که ممکنه تو یه صفحه جا نشه... هر چی نوارشو بکشن کش بیاد و تموم نشه. لازم نیست اونا واقعا دوستای شما باشن، شما به این وسیله مدیونشون میکنین و علاوه بر اون اینجوری وانمود میکنین که خیلی ها رو تو وبلاگستان میشناسین. و لابد خیلی ها هم شما رو میشناسن!  فقط در این صورته که بچه معروف قبلی ترغیب میشه لینک شما رو تو وبلاگش که لابد متری ١٠ ملیون معامله میشه بذاره و اون وقته که دیگه نانکم فی الروغن! 

اما اگه بچه معروف کذایی با دیدن لینکش تو وبلاگتون مجاب نشد که دینش رو به شما بپردازه از رو نرید.... روزی بیست تا کامنت براش بذارین و تو همه دعواهایی که تو کامنت دونیش در جریانه حضور فعال داشته باشین و هی قربون صدقه اش برین.

اگه اینم جواب نداد سعی کنین برین رو مخش... بهش توهین کنین و هی تو وبلاگ خودش ضایش کنین. اینجوری به دشمن سر سخت اون بابا تبدیل شدین - که قطعا خودشم پیش از شما همه این مراحل و طی کرده- و طبق آخرین مد های وبلاگستان مردم لینک دشمنای سرسختشون و حتما میذارن تو وبلاگ مبارکه!

......................

ادامه دارد

¤ نوشته شده توسط مرجان در ساعت ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ

ارسال به : Balatarin Donbaleh Cloob Mohandes Delicious Stumbleupon Friendfeed Twitter Facebook Greader Addthis to other
..........................................................................پیامهای دیگران ()


سه‌شنبه ٢٦ آذر ۱۳۸٧
چگونه میتوان یک بلاگر بزرگ شد؟

خیلی وقته که در کمال ناامیدی دریافتم که هرگز بلاگر خوبی نخواهم شد چون بلاگر معروف شدن چند تا شرط داره که من تقریبا هیچکدوم و ندارم:

١- داشتن همت بلند و زبان چرب و حافظه قوی... تقریبا ٩٠% بلاگرهایی که میبینم کلی خواننده داره وبلاگشون و حتی اگه بیان تو وبلاگ عطسه هم بکنن و برن،باز ٧٠-٨٠ تا کامنت میگیرن ، همت بلندی دارن. یعنی سر فرصت واسه هر وبلاگ تازه تاسیسی در هرجای میهن عزیز و گاهی سیارهء عزیز کامنت میذارن و از طرف که معمولا قلم خوبی هم داره یا به قول بعضی ها خونه گرمی داره و خلاصه وبلاگ قشنگی داره خاضعانه میخوان که به وبلاگ ایشون هم سر بزنن. صاحب وبلاگ دومی هم معمولا تو رودر بایستی گیر میکنه و میاد واسه این ارادتمند جدید کامنتی چیزی میذاره.

اعتراف میکنم که خودمم خیلی وقتا تو این دام افتادم- گو اینکه خیلی وقتا از همین ماجرا دوستای خوبی هم پیدا کردم- اما دلیلش چیه که من موفق نشدم؟ یکیش شاید این باشه که به قول رفیق قدیمی من اصولا رو اعصاب ملت ام و آدم لج دراری ام اما دلیل اصلیش اینه که معمولا وقتی مجبور میشم اینجوری به یه وبلاگی سر بزنم ، اکثرا حال خوندن مطالبشو ندارم و یه چیزی مینویسم تو مایه های انجام وظیفه.. اینا که گفتم مستلزم داشتن حافظه قوی هم هست... چون اگه خدای نکرده یه روز دوست عزیزی یادش رفت واستون کامنت بذاره باید سریعا بهش در وبلاگ خودش یاد آوری کنین!

زبون چرب هم اینجا به این درد میخوره که باید از قلم زرین جناب نویسنده وبلاگ کذایی تا جاداره تعریف کنین و یاد آور بشین که با چه ظرافتی درد های جامعه و نسل شما رو به تصویر کشیده و از این حرفا. البته کل این مرارت ها رو در این حجم تا وقتی میکشین که چار تا مشتری پر و پا قرص پیدا کنین و به قول معروف اسم در کنین.

٢- یادتون نره که اگه میخواین یه بلاگر پر طرفدار بشین باید باور کنین که بچه پیغمبرین! این قسمت البته از بقیه راحت تره.... تقریبا تمام آدمایی که میشناسم در این زمینه استعداد ذاتی دارن و البته بلاگرهای موفق تر در این زمینه خیلی بهتر ظاهر شدن همیشه.. به عنوان مثال اگه همین حالا به وبلاگ زیتون سری بزنین در آخرین پستش مثه پستای دیگه میبینین که این بشر چقد در حد مسیح ظاهر شده و دست غریقی رو که از قسمت عمیق استخر نجات داده و حالا داره خفش میکنه بعد یه ساعت با (مهربونی!!!!) از دور گردن خودش باز میکنه، بی هیچ توقعی... از این مثالها انقد زیاده که الان از مثال زدنم پشیمون شدم! مثلا ویولت!!!!!!! و هر کی که خیلی مشتری داره خلاصه.

یادتون نره که شما یه فرشته این که خدا واسه نجات بشر فرستاده بنا بر این هرگز حسودی نمیکنین و دروغ نمیگین! تو وبلاگتون ابدا از این خبرا نباید باشه... هرچی هست سخن از خوبی و بزرگواری و یتیم نوازی و کمک های ژان وارژانی شماس به خلق الله. گاهی وقتا لازمه مدافع سر سخت حقوق بشر و حتی حقوق گاو وگوسفندا و مرغ و خروسا باشین. یادتون نره هروقت تصادف کردین طرف مقصره و هر وقت بهتون توهین و فحاشی شده شما فقط بزرگوارانه لبخند زدین و گذشتین....

کی بوردم کف کرد! بقیه داره، اما تا شما این دو مرحله رو تمرین کنین منم بقیه شو نوشتم... فقط زود قضاوت نکنین! در ادامه میبینین که منظورم شما نیستین...

شما کلا وبلاگ خوبی دارین، به منم سر بزنین!

¤ نوشته شده توسط مرجان در ساعت ٤:٢٠ ‎ب.ظ

ارسال به : Balatarin Donbaleh Cloob Mohandes Delicious Stumbleupon Friendfeed Twitter Facebook Greader Addthis to other
..........................................................................پیامهای دیگران ()


یکشنبه ۱٠ آذر ۱۳۸٧
دلم برای خدا میسوزد

مجری احمق و لوس تلوزیون میکروفون به دست راه افتاده تو خیابونا و از مردم سوال میکنه:

آیا شما تا به حال چاپلوسی کردین؟ آیا درسته که واسه پیش بردن کارهامون چاپلوسی کنیم؟...

ملت شهید پرور هم همه طبق معمول از چاپلوسی متنفرن و هرگز مجیز کسی رو نگفتن و کلا در زندگی صداقت پیشه کردن!!!!!!!!

من همینجوری که دارم ظرف میشورم و مثه همیشه تنبلیم میاد برم کانال و عوض کنم مجبورم این مزخرفات و بشنوم و باز یادم میاد که تک تک آدمهای پدر سوخته ای که تو زندگیم دیدم از نگاه خودشون رب النوع خوبی ها هستن... پای درد دلشون که بشینی با اینکه میدونی آب از دستشون نمیچکه اما فکر میکنن خود حاتم ان... نصف عمرشون به زیراب زنی و چاخان کردن گذشته اما معتقدن هرگز بد کسی رو نخواستن. عمرا کینه ای نبودن و مثه آب خوردن بدی های دیگرون و میبخشن.. یکی شون که خیلی رو اعصاب منه.... سرور دستمال به دستای عالمه و مخصوصا وقتی به کسی میرسه که چشم دیدنشو نداره تا همین ۵ دقیقه پیش داشته واسه ما تعریف میکرده که طرف چه هیولاییه، به محض رو به رو شدن باهاش شروع میکنه به ابراز ارادت های آنچنانی.اما اگه پای درد دلش بشینی از هرچی آدم مجیز گو و بادمجون دور قاب چینه بدش میاد و اصلا درک نمیکنه طرف واسه چی اینهمه دروغ میگه! 

فکر نکنم اگه بشه آدم پای درد دل هیتلر یا صدام یا بیجه یا خفاش شب بشینه در صداقت و صراحت و مهربونی و گذشت و دستگیری از بینوایان خودشون و کمتر از امام علی و ژاندارک و ژان وار ژان بدونن....

یادمه وقتی بچه بودم و کارتونای اونروزا رو نگاه میکردم، همیشه از اونهمه خوبی و پاکی و معصومیت و البته درایت و زیرکی و مهربونی حنا دختری در مزرعه، نل، سباستین، هایدی،نیک و نیکو، هاچ، پرین و خلاصه بقیه قدیسین کارتونی شاکی میشدم و همیشه واسم سوال بود که آیا خانوم فاطمه هم به اندازه کوزت پاک و مهربون بوده؟

آدم اگه جرات داشته باشه باید از اینهمه مظاهر صداقت بپرسه آیا تا حالا چند بار تاوان راستگویی و پرداختن؟ چند دفعه از کلاس درس اخراج شدن واسه اینکه به دروغ نگفتن عمه شون مرده و دفتر مشقشون تو زلزله گم شده و تصادف کردن که دیر رسیدن سر کلاس.....

دلم واست میسوزه خدا! چجوری میخوای بین ما قضاوت کنی؟ مایی که تک تکمون نماد پاکی و درستی و محبتیم؟

توصیه میکنم اگه روز سوال و جوابی در کار بود، به دهن همه مون از این چسبای پهن مخصوص بسته بندی بزنی...

پ.ن:

شاه بلوط بخورین! اوونم کبابی که باعث ازدیاد نور بصر است و جهاز هاضمه را قوت میبخشد و هفتاد بلا را از مومن میگرداند.

¤ نوشته شده توسط مرجان در ساعت ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ

ارسال به : Balatarin Donbaleh Cloob Mohandes Delicious Stumbleupon Friendfeed Twitter Facebook Greader Addthis to other
..........................................................................پیامهای دیگران ()


دوشنبه ٤ آذر ۱۳۸٧
بر سر دو راهی

اگه وبلاگم و میخونی، چرا کامنت نمیذاری؟ اگه نمیخونی ام که خیلی خری!

¤ نوشته شده توسط مرجان در ساعت ٢:٢۸ ‎ب.ظ

ارسال به : Balatarin Donbaleh Cloob Mohandes Delicious Stumbleupon Friendfeed Twitter Facebook Greader Addthis to other
..........................................................................پیامهای دیگران ()